GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2022 12:21   Güncelleme : 17-01-2022 12:21

DEİK İsviçre Başkanlığına Zeki Yıldırım seçildi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İsviçre – Türkiye İş Konseyi Başkanlığına, Alniz Reklam Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sivasll Hemşehrimiz Zeki Yıldırım seçildi.

DEİK İsviçre Başkanlığına Zeki Yıldırım seçildi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen DEİK İş Konseyleri 2021 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulları toplantısında DEİK Türkiye-İsviçre İş Konseyi Başkanlığına, iş adamı Zeki Yıldırım seçildi.

“İKİ ÜLKE ARASINDA YENİ BİR SEFERBERLİK”

2000 yılından bu yana Türkiye ve İsviçre arasında ticari diplomasi faaliyetlerinde, DEİK İsviçre - Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcısı unvanı ile faal bir şekilde görev alan Zeki Yıldırım, başkan seçilmesinin ardından iki ülke arasında yeni bir ticari seferberliğin başlatılacağını söyledi.

DEİK’in Türkiye ekonomisinin dinamiklerini güçlendirmek ve Türkiye’nin gücünü tüm dünyaya duyurmak için 2000 yılından beri Türkiye ile İsviçre arasında, Türk özel sektörünü bütün renkleriyle buluşturan ticari diplomasi faaliyetleri gösterdiklerini belirten Zeki Yıldırım, “Türkiye’de ve İsviçre’de çeşitli yatırımlarımız mevcut ve iki ülkenin de dinamiklerini iyi biliyoruz. Her iki ülkede karşılaştığımız bazı handikaplar söz konusu olduğu da bir gerçek. Bu anlamda; DEİK İsviçre – Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcılığı yaptığım dönemde elde ettiğimiz tecrübelerimizi ve birikimlerimizi, yeni dönemdeki başkanlığım süresince, ekibimizle beraber tamamen çözüm odaklı bir üslup ile karşılıklı yatırımlara dönüştürmeye gayret edeceğiz. Bu noktada; tüm değerli iş insanlarımızı, birlikte çalışmaya davet ediyoruz. DEİK şemsiyesi altında bu zamana kadar hizmet veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

AdminAdmin