İSTANBUL
Giriş Tarihi : 19-12-2021 14:40   Güncelleme : 19-12-2021 14:40

Dolar Boğaz'ımıza durdu... Seferler iptal

İstanbul'da on binlerce insana deniz yolu üzerinden hizmet veren TURYOL şirketi Kadıköy- Karaköy seferleri ile birlikte birçok seferini durdurdu.

Dolar Boğaz'ımıza durdu... Seferler iptal

İstanbul'da on binlerce insana deniz yolu üzerinden hizmet veren TURYOL şirketi Kadıköy- Karaköy seferi dahil olmak üzere birçok seferini durdurduğunu açıkladı.

İthal girdi maliyetindeki artışları gerekçe gösteren, İstanbul'da her gün 50 bin kişiye yakın kişiyi taşıyan TURYOL şirketi seferlerinin büyük bölümünü durdurdu. Karar'da yer alan habere göre şirketten yapılan açıklamada Kadıköy- Karaköy/ Eminönü seferleri ve Çınarcık'la Esenköy seferlerinin uygun koşullar sağlanana kadar durdurulduğu bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, "Ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşulların tetiklediği önlenemez enflasyon artışları, denizde kullandığımız akaryakıta son 1 ay içinde yüzde 32, 1 yıl içinde ise yüzde 110 oranında uygulanan fiyat artışları, gemilerimizin ihtiyaç duyduğu teknik malzemelerin fiyatlarının dövize endeksli oluşu, dövizin yine 1 yıl içinde yaklaşık yüzde 100 artışı yada TL’nin tüm yabancı paralar karşısında olağanüstü değer kaybına uğrayarak devalue edilmesi gibi bir çok faktör artık bizleri maliyetlerimizi karşılayamayacak boyuta getirmiştir. Büyük özveri içinde yaz veya kış demeden hizmet ettiğimiz İstanbul kalkışlı Çınarcık ve Esenköy seferlerini ve Kadıköy(Metro İskele)-Karaköy/Eminönü seferlerini maliyetlerimizin karşılanabileceği şartların oluşabileceği süreye kadar durdurmuş bulunduğumuzu üzülerek belirtmek isteriz" ifadeleri kullanıldı.

rnek.jpg