SİYASET
Giriş Tarihi : 12-06-2022 18:15

Erdoğan 'adayım' dedi, kulisler hareketlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığını açıklaması sonrası iktidar cephesi, muhalefetin adayına odaklandı. İktidarın rakip aday konusunda 5 isim üzerinde durduğu öğrenilirken AKP'li bir yönetici "Bence No-name bir isim belirleyecekler” iddiasında bulundu.

Erdoğan 'adayım' dedi, kulisler hareketlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayıp, muhalefete de adayını açıklamasını çağrı yaparken kulisler de hareketlendi. İktidar cephesi muhalefetin adayı konusunda 5 ihtimal üzerinde duruyor.

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde "Muhalefet partilerinin oluşturduğu “altılı masa” şimdilik seçim takvimi belli olmadan aday açıklamayı planlamıyor. Bu tutum “Muhalefetin adayı kim olacak?” sorusunun daha uzun süre siyaset kulislerinde sorulmaya devam edeceğini gösteriyor. Muhalefet kadar adayı merak eden iktidar cephesinden ise farklı tahminler geliyor. Bir kesim Kılıçdaroğlu’nun aday olacağını düşünürken İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a şans verenler de var. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in hâlâ denklemden çıkmadığını düşünenlerin yanı sıra bir beşinci görüş ise muhalefetin bu 4 isim dışında aday çıkaracağı yönünde. AKP'li bir yönetici, adayın daha önce adı duyulmayan biri olabileceğini belirterek, “Bence No-name bir isim belirleyecekler” iddiasında bulundu.

 

AdminAdmin