GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2022 19:42

Erdoğan'dan '3600 ek gösterge' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasını yaptı. 3600 ek göstergenin ayrıntılarının yarın kabine sonrası açıklanacağını belirten Erdoğan, "5 milyonu aşkın memurun ve emeklinin tamamını ilgilendiren formülle bu meseleyi çözdük" dedi. Erdoğan, buğday ve arpa alım fiyatlarını da açıkladı.

Erdoğan'dan '3600 ek gösterge' açıklaması

AK Parti'nin Ankara'da Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirdiği 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, kampın kapanış konuşmasını yaptı.

"3600 EK GÖSTERGE MESELESİNİ ÇÖZDÜK"

Memur ve emeklilerin merakla beklediği 3600 ek gösterge çalışması hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıntıların yarınki kabine toplantısı sonrasında açıklanacağıını söyledi. 

Cumhurbaşkanı tamamlanan çalışmanın kapsamıyla ilgili olarak "5 milyonu aşkın memurun ve emeklinin tamamını ilgilendiren formülle bu meseleyi çözdük" dedi. 

"BEKLENTİMİZ KARŞILANMADAN TUTUM DEĞİŞTİRMEYİZ"

(Finlandiya ve İsveç'in NATO adımı) Beklentilerimiz karşılanmadan konusunda tutum değişikliğine gitmeyeceğiz. 

Vatandaşlarımızın üzerindeki hayat pahalılığı yükünü azaltmaya çalışıyoruz. Kur ve enflasyondan kaynaklanan maliyet artışlarıyla fiyat artışı yaşanan her kalem mercek altında. Konuttan elektroniğe otomotive kadar uzanan liste var. Enflasyon aşağı yönlü eğilime girdi. Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşın gelirini artıracak programlar hazırlıyoruz. 

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATI BELLİ OLDU

Çiftçilere ve memurlara iki ayrı müjde vermek istiyorum. Savaş sebebiyle ortaya çıkan belirsizlik tedirgin ediyor. Türkiye kendine yetecek kadar üretim yapan bir ülke. Tahıl, sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar üretim eksiğinden değil. Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz. Buğday başta olmak üzere çeşitli hammadde kalemlerindeki yüksek ithalatın sebebi ülkemizin en büyük gıda ihracatçılarından biri olmasıdır.

Üreticilere TMO'nun 2022 hasat döneminde yapacağı buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklıyorum. TMO  sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6050 lira alım, bin lira prim bedeli olmak üzere 7 bin 50 lira ödeme yapacak.  Ofisin arpa alım fiyatı ton başına 5500 lira alım, 500 prim olmak üzere toplamda 6 bin lira olarak belirlendi. Prim ödemesinden ürününü TMO'ya veren çiftçi kayıt sistemine kayıtlı üreticiler yararlanabilecek. 

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Akıl ve vicdan sahibi hiç kimsenin inkâr edemeyeceği bir gerçektir ki; kim bu kardeşinize saldırıyorsa Türkiye'ye saldırıyor demektir. Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakı'na saldıranlar aslında büyük ve güçül Türkiye idealimiz ve Türkiye'nin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar. İşte CHP'nin başındaki zat da, altına gizlenenler de birer kukladır. Ama biz asıl savaşı onların ağababalarına karşı veriyoruz.

AdminAdmin