SİVAS
Giriş Tarihi : 24-08-2021 14:44   Güncelleme : 24-08-2021 14:44

İnce: “Avrupa birliğinin küçük yardımları için sessiz kalınıyor”

Deva partisi il başkanı Serdar İnce, katıldığı internet tv yayınında göçmen ve sığınmacılar konusuna değindi.

İnce: “Avrupa birliğinin küçük yardımları için sessiz kalınıyor”

 Yaklaşık 10 yıldır ülkemize çeşitli yollar ile giren sığınmacılara karşı önlem alamayan devletin halka bunu inandırmak için Ensar Muhacir  ilişkisi şeklinde halka dini bir anlam yüklediğini, bu şekilde oyaladığını aktardı. İlerleyen süreçte bu insanlara iş gücü olarak baktığını halkada bu sefer onlar olmasa türk ekonomisi çöker demeye başladıklarını aktaran ince, geçen zaman içerisinde bu yükünde altından kalkamayan ve yanlış politikaları ile ülke için büyük tehtit haline gelen sığınmacıları artık kabul edemeyeceğini açıklayarak bir çok tezatlar sergilediğini aktardı.

Kaçak yollarla ülkenin kevgir haline geldiğini belirten ince avrupa birliğinin küçük yardımları için sessiz kalındığını ülkenin avrupa ya gidecek sığınmacıların stoklandığı hendek bir ülke haline geldiğini aktardı.

Kaçak yollarla ülkeye giren sığınmacıların başta sosyal ekonomik ve ahlaki sorunlarıda beraberinde getirdiğini,bundan daha vahim olmak üzere sağlık sistemi içinde olmayan sığınmacıların başta corona olmak üzere birçok salgın hastalığıda ülkemize yaydığını belirtti.