İSTANBUL
Giriş Tarihi : 24-06-2022 06:09

İstanbul'da bir evde alıkonulan kadın kurtarıldı

İstanbul'da iki erkek tarafından alıkonulan bir kadın pencereden yardım isteyince polise haber verildi. Eve gelen polisler, iki erkeği gözaltına aldı.

İstanbul'da bir evde alıkonulan kadın kurtarıldı

İstanbul'un Şişli ilçesinde iki kişi tarafından bir evde zorla tutulan kadın, özel harekat polislerinin operasyonuyla kurtarıldı.

DHA'nın haberine göre, olay Fulya Mahallesi'nde saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Bir binanın bodrum katındaki dairede 2 gündür zorla tutulduğu iddia edilen Suriye vatandaşı D.E.İ. adlı kadın, pencereden gördüğü bir kişiye seslenerek yardım istedi. Yardım istediği kişiye, iki kişi tarafından zorla evde tutulduğunu söyleyen kadın, polise haber vermesini söyledi.

İhbarın ardından olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Dairenin kapısını çalan polis, içeriden sesler gelmesine rağmen kapı açılmayınca özel harekat polisine haber verdi. Kadını zorla evde alıkoyan Suriyeli Y.K. ve Faslı A.E., özel harekat polislerini görünce kapıyı açarak teslim oldu.

Polisin dairede yaptığı aramada, Y.K. ile A.E.'nin tuvalete attığı bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınarak Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen Y.K. ile A.E hakkında, "Rehin almak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "Uyuşturucu madde bulundurma ve kullanma" suçlarından adli işlem başlatıldı.

AdminAdmin