İSTANBUL
Giriş Tarihi : 12-12-2021 16:49   Güncelleme : 12-12-2021 16:49

İstanbul'da metrelerce ekmek kuyruğu

Ekmek fiyatlarına gelen yüksek zam ve kimi semtlerdeki 'gizli zam' nedeniyle yurttaşlar Halk Ekmek büfelerinin yolunu tuttu. Sultangazi'de bir büfenin önünde ise metrelerce ekmek kuyruğu oluştuğu görüldü.

İstanbul'da metrelerce ekmek kuyruğu

Merkez Bankası'nın peş peşe yaptığı faiz indirimiyle dolar kurundaki hızlı yükseliş, Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında erimesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz indirimini destekleyen açıklamarıyla dolar kurundaki sürekli dalgalanma birçok ürüne zam üstüne zam gelmesine neden oldu. Temel gıda ürünlerine zam üstüne zam gelirken İstanbul'da ekmek 3 liraya çıktı. Ancak İstanbul'un birçok semtinden 'gizli zam' haberleri geldi. Yurttaşlar bazı fırınlarda satılan ekmeklerin gramajının düşürüldüğünü belirtirken ekmeğin de 3.50 liradan satıldığını belirtti.

EKMEK KUYRUĞU

Artan fiyatlar karşısında alım gücü eriyen yurttaşlar uygun fiyata ekmek alabilmek için İstanbul Halk Ekmek büfelerinin yolunu tuttu.

Öte yandan Sultangazi'deki görüntü sosyal medyada hızla yayıldı ve tepki topladı. Burada bulunan bir halk ekmek büfesinin önündeki metrelerce kuyruk oluşturan yurttaşların uygun fiyata ekmek almak için beklediği görüldü.