İSTANBUL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 18:42   Güncelleme : 04-05-2022 23:00

İstanbul'da Peş peşe korkunç patlamalar

İstanbul Tuzla’da bir iş yerinde büyük çaplı yangın çıktı. Patlama sesinin de duyulduğu yangın nedeniyle bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. 3 işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Biri itfaiye çalışanı olmak üzere 9 kişi de yaralandı. Görgü tanıdıkları yaşadıkları dehşeti, "Hayatımda böyle patlama görmedim, uçaktan füze atılmış gibiydi." diyerek anlattı.

İstanbul'da Peş peşe korkunç patlamalar

İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulunan Orhanlı Sanayi Sitesi'nde bir fabrikada büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın sesi İstanbul'un birçok ilçesinden duyuldu.

Fabrikada yaşanan patlamanın ardından yangın çıktı. Zaman zaman patlamalarında meydana geldiği fabrikadaki yangına itfaiye müdahale etmeye çalışıyor.

Hasar havadan da görüntülendi. Yükselen dumanlar bir çok ilçeden görülüyor.

ANADOLU YAKASI'NIN FARKLI NOKTALARINDAN DUYULDU
Tuzla’da vernikçiler sanayi sitesi içerisinde bulunan bir vernik fabrikasında saat 13.00 sıralarında büyük çaplı patlama meydana geldi. Patlama sesi Anadolu Yakası'nın farklı ilçelerinden de duyuldu.

Patlamanın ardından fabrika alev alev yanmaya başladı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Gökyüzüne yoğun dumanın yayıldığı yangına itfaiyenin müdahalesi sürüyor.

İşte patlama alanından ilk görüntüler:

İSTANBUL İTFAİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul İtfaiyesi'nden yapılan açıklamada, "Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Boya Vernikçiler Sanayi Sitesi’nde yer alan bitişik nizam 6 işyerinde çıkan yangın kontrol altında. Soğutma çalışmaları devam ediyor." denildi.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İtfaiye Dairesi Başkanı Remzi Albayrak 3 fabrika çalışanının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yangın aynı zamanda fabrikanın yakınında bulunan ormanlık alana da sirayet etti. İtfaiyenin müdahalesi ile fabrikadaki ve ormanlık alandaki yangın kontrol altına alındı. İtfaiyenin soğutma çalışmaları sürüyor. 

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, patlamada 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. İlk belirlemelere göre 9 kişi de yaralandı.

“HAYATIMDA BÖYLE PATLAMA DUYMADIM. UÇAKTAN BİR FÜZE ATILMIŞ GİBİYDİ”

 

AdminAdmin