İSTANBUL
Giriş Tarihi : 24-12-2021 16:14   Güncelleme : 29-12-2021 00:44

İstanbul'da toplu ulaşıma zam

UKOME'nin İstanbul'da Toplu ulaşım tarifelerinin görüşüldüğü toplantısında akaryakıt, elektrik maliyetlerinin artışı konuşuldu. Toplantıda zam talebi kabul edildi.

İstanbul'da toplu ulaşıma zam

İstanbul'da elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine zam geldi.

İstanbul'da elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 36, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam talebi UKOME'de oy birliğiyle kabul edildi.

Toplu ulaşım tarifelerinin görüşüldüğü toplantısında akaryakıt, elektrik maliyetlerinin artışı konuşuldu. Toplantıda zam talebi kabul edildi.İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ekonomik krizden çok etkilendiklerini söyleyerek zam talep etti.

Aksu, “Girdilerimize yüzde yüze kadar zam geldi. İndi bindi ve kısa mesafe ücretlerine yüzde 100 zam istiyoruz. Kilometre başı ücretlerine de yüzde 60 zam talep ediyoruz” dedi.

'Amacınız toplu taşımayı mı durdurmak?'

deneme bonusu veren siteler

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir “Amacınız toplu taşımayı mı durdurmak? Gittiğiniz yer toplu taşımayı durdurmak. Nitekim Turyol durdurdu. 6 liralarda olan dolar şimdi 11 liralara çıktı neyi anlatıyorsunuz?” dedi.

TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı isyan etti

TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can bakanlığa isyan ederek "Yürütemiyorum, para kazandığım yerde gemimi bağlar mıyım? Gemi bağlamakla kalmayacağım, personel de azaltacağım" dedi.

Ulaşım zammı son UKOME toplantısında reddedilmişti