İSTANBUL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 11:39   Güncelleme : 16-07-2021 11:39

İstanbul'da yabancı uyruklu 3 kişi dehşet saçtı

İstanbul Fatih'te öğlen saatlerinde yaşanan gasp dehşeti şoke etti. Yüzlerce kişinin önünde gerçekleşen olayda yabancı uyruklu 3 kişi, içinde para olduğu tahmin ettikleri bir kişiyi takip ettiler. Kırmızı ışıktaki yaya geçidinde bir anda adama arkasından saldıran gaspçılar beklemedikleri bir direnişle karşılaştı.

İstanbul'da yabancı uyruklu 3 kişi dehşet saçtı

İstanbul'da gerçekleşen olayda, yabancı uyruklu gaspçılar, elinde çanta bulunaun bir adamı takipe aldılar. Aksaray Meydanı'nda başlayan takip bir süre devam etti. Gaspçılar bir süre takip ettikleri adama trafik ışıklarında arkasından yaklaşarak saldırmaya başladılar. 

 

YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

Gaspçıların "üçgen saldırı" modelini uygularayarak gasp etmeye çalışmaları bu işte profesyonel olduklarını gösterdi.

Saldırganlardan biri çantalı adamın önüne geçti diğer ikisi ise arkasından yürüdü. Tam yaya geçidinde, yüzlerce kişi ve onlarca aracın önünde saldırı başladı.

Önceki şahıs bir anda arkasını dönerek adama vururken, arkadaki şahıslar da aynı şekilde saldırıya geçti. Bir anda neye uğradığını şaşıran vatandaş yere düşmesine rağmen gaspçılara direndi. 

 

Çevredeki vatandaşların tepkileri üzerine gaspçılar çantayı alamayacaklarını anlayarak kaçmaya başladı. Bir süre sonra gaspçılar ara sokaklara girerek gözden kayboldu. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, gaspçıları yakalamak için çalışma başlattı.

PARA DOLU ÇANTAYI ALMAK İÇİN

Olayı gören bir vatandaş, “Vatandaşı burada yatırdılar, yabancı uyrukluydu. Elindeki çantayı almayı çalıştılar, bayağı bir para vardı. Adamı bayağı darp ettiler. Vatandaşlar adama yardım ettiler, adamı kurtardılar. Gaspçılar daha sonra kaçtılar. Polisler geldi, vatandaşa eczaneci arkadaş yardım etti, buz falan verdiler. Adamlar kaçarken yakalayın diye bağırdık ama kimse yakalayamadı” diye konuştu.

DEHŞET ANLARI KAMERADA

Fatih’te gaspçılar tarafından darp edilmek istenen şahsın çantayı bırakmayarak gaspçılara direndiği o anlar güvenlik kameralarına böyle yansıdı. (Aykırı)