İSTANBUL
Giriş Tarihi : 20-02-2022 18:27   Güncelleme : 20-02-2022 18:32

Kadıköy'de 'Geçinemiyoruz' eylemi: 'Geççek' damga vurdu

İstanbul Kadıköy'de birçok siyasi parti, kitle örgütü ve dernek tarafından yapılan çağrıyla bugün İskele Meydanı'nda bir araya gelen yurttaşlar "Geçinemiyoruz" diyerek zamların geri alınmasını ve enerji şirketlerinin devletleştirilmesini talep etti. Eylem alanında Tarkan'ın 'Geççek şarkısının çalınması ve söylenmesi dikkat çekti.

Kadıköy'de 'Geçinemiyoruz' eylemi: 'Geççek' damga vurdu

Bugün İstanbul Kadıköy'de bir araya gelen yüzlerce yurttaş, ekonomik krizin halkın sırtına yüklenmesine karşı ses yükseltti.

Aralarında siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin bulunduğu 30’a yakın kurumun çağrısıyla gerçekleşen İskele Meydanı'ndaki eylemde, “Geçinemiyoruz” denildi.

Yapılan konuşmalarda zamların geri alınması ve enerji şirketlerinin kamulaştırılması talep edildi.

Alanda ise sık sık “Bu zamlarla yaşanmaz, zamlar geri alınsın” sloganı atıldı.

SOL Parti İstanbul İl Başkanı Leyla Koç Üzüm, neoliberal politikalarla Türkiye’nin enerjide de dışa bağımlı hale geldiğini belirtti.

Bu krizin faturasının halkın sırtına yüklenmesini kabul etmeyeceklerini vurgulayan Üzüm, ülkenin ay sonunu getiremeyenlerin ülkesine dönüştüğünü belirtti.

TKP'nin de "Hemen devleştirme" talebiyle katıldığı eylemde "Krizin faturasını neden biz ödüyoruz? Zamlar geri alınsın, faturayı tekeller ödesin" denildi.

'Geççek' eyleme damga vurdu

Kadıköy İskele Meydanı'na yürüyen kitle, "Zamlara teslim olmayacağız", "Zam, zulüm, işkence işte AKP", "Bu zamlarla yaşanmaz, zamlar geri alınsın" sloganları attılar.

Kadıköy İskele Meydanı'nda peş peşe yapılan zamlara tepki amacıyla bir araya gelen vatandaşlar, Tarkan'ın ülke gündemin oturan "Geççek" şarkısını söylediler.

AdminAdmin