İSTANBUL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 16:18   Güncelleme : 17-06-2022 16:21

Kent Lokantası'nda öğrencilere ilk servis İmamoğlu'ndan

İBB'nin ilk olarak Çapa'da açtığı Kent Lokantası'nda ilk servisi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrencilere yaptı. Temel amacın işçilere ve öğrencilere hijyenik, ucuz gıda erişimi sağlamak olduğunu belirten İmamoğlu, ikinci lokantanın Bağcılar'da açılacağını kaydetti.

Kent Lokantası'nda öğrencilere ilk servis İmamoğlu'ndan

İBB tarihinde ilk kez 'Kent Lokantası' açtı ve öğrencinin çok yoğun olduğu Çapa'da işletmeye başladı.

Beyaz önlüğünü giyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, lokantanın ilk müşterileri öğrencilere servisi kendi elleriyle yaptı. 29 TL’den satılacak 4 çeşit sağlıklı ve hijyen yemeği öğrencilere servis eden İmamoğlu, konuyla ilgili değerlendirmelerini de yemek tezgahı arkasında, çalışanların arasında yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), tarihindeki ilk “Kent Lokantası”nı, öğrenci yoğun bölge Çapa’da açtı.

Kent Lokantaları’nın seçim vaatleri arasında bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu, servise sunulan yemeklerin İBB Sosyal Tesislerinde, tüm hijyen kurallarına uyularak sağlıklı bir biçimde üretildiğini vurguladı. İmamoğlu “Şehrimizin, özellikle öğrencilerin çok olduğu, emek yoğun bulunan çalışanların ve özellikle ücret olarak da düşük ücretli çalışılan alanlarda Kent Lokantası açmaya dönük hamlelerimiz devam edecek” dedi.

kent-lokantasi.jpg

'Temel amaç öğrenci ve işçilerin hijyenik, ucuz gıdaya erişimini sağlamak'

Temel amacın gençlerin, öğrencilerin güvenilir ve hijyenik, ucuz gıdaya erişebilmelerini sağlamak olduğunu belirten İmamoğlu, ayrıca işçilere de aynı amaçla ulaşmayı planladıklarını aktardı. İmamoğlu, "Özellikle İkitelli, Bağcılar, Sultanbeyli gibi sanayi yoğun olan noktalarda, orada da onlara yakın alanlarda mekanlar üreteceğiz. Çapa da bulunduğumuz yer itibariyle, eğitimin çok yoğun olduğu bir bölge. Hem üniversiteleriyle hem lise ve diğer okullarıyla, çok yoğun olduğu bir bölge. Bu salon 80 kişi kapasiteli. Çalışanlarıyla beraber burada gündelik hizmetleri sunacaklar. Bir güzel tarafı; çalışanlarımızı özellikle kadın tercih ediyoruz bütün lokantalarımızda. Onların hem buradaki vicdanlı gözleri, yüzü temiz bakışları bizim daha güzel hizmet sunmamızı sağlayacak. Onlara da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

kent-lokantasi-001.jpg

İkinci lokanta Bağcılar'a

İkinci Kent Lokantası’nı Bağcılar'da hazırladıklarını duyuran İmamoğlu, “Her şeyi toparlandı. Şu anda çalışanıyla ilgili süreçler tamamlanmak üzere. Orada da kadın çalışanlarımız olacak. Ve ondan sonra Bağcılar şubesini de açacağız. İnşallah orada da bir öğle yemeğinde buluşmak dileğiyle. Diğer noktalarla ilgili arayışlarımızda sürüyor, sürecek. Özellikle eylül ayında, okulların başlama döneminde, üniversitelerin başlama döneminde, ekim ayında, daha etkin bir biçimde yeni yerleri de açacağımızı İstanbul'daki hemşehrilerimize, halkımıza duyuruyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İmamoğlu, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını da yine yemek tezgahı arkasında yanıtladı. Gazetecilerin soruları ve İmamoğlu’nun sorulara verdiği yanıtlar şöyle oldu:

Çalışanların tamamı kadın olacak

Kent Lokantaları’nda, İBB güvencesiyle, vatandaşlara ucuz, sağlıklı ve kaliteli yemekler sunulacak. Öğrenciler, asgari ücretle çalışan işçiler ve tüm İstanbullular, uygun fiyatlarla lokanta hizmeti alacak. Kent Lokantaları’nda kadınlar istihdam edilecek. Çapa Kent Lokantası’nın 10 kişilik çalışan kadrosunun tamamı kadınlardan oluşacak. 12.00-20.00 arası hizmet verecek lokantada, günde 500 kişi yemek yiyebilecek. Kent Lokantası’nın ikincisi, çok yakında Bağcılar Meydanı’nda hizmete girecek.

Kent Lokantaları’ndaki fiyatlar ise şöyle:

Dört çeşit yemek (çorba, ana yemek, yardımcı yemek, salata ve su): 29 TL

Meşrubat: 5.5 TL

Tatlı: 7 TL

Su: 1 TL

AdminAdmin