İSTANBUL
Giriş Tarihi : 19-12-2021 14:46   Güncelleme : 19-12-2021 14:46

KESK'ten İstanbul ve Ankara'da miting: Geçinemiyoruz

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), bugün 'Geçinemiyoruz' sloganıyla Ankara ve İstanbul'da miting düzenleyecek.

KESK'ten İstanbul ve Ankara'da miting: Geçinemiyoruz

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında yaptığı toplam 500 baz puanlık faiz indirimi ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetin bunu teşvik edici açıklamaları, Türk lirasının yabancı paralar karşısında erimesine yol açtı.

Dolar 17, euro 19 lirayı aşarken; hayat pahalılığı her geçen gün kendisini daha fazla hissettiriyor. Bu kapsamda 2 bin 825 liradan 4 bin 253 liraya yükseltilen asgari ücretin de birkaç ay yetersiz kalacağı ifade ediliyor.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ekonomik krizi ve hükümetin ekonomi politikalarını protesto etmek için 'Geçinemiyoruz' sloganıyla mitingler düzenliyor. Dün İzmir ve Diyarbakır'da yapılan mitinglerin ardından bugün, Ankara ve İstanbul'da bir araya gelecekler.

İstanbul'daki miting, Kartal Meydanı'nda 13:00'da başlayacak. Ankara'daki miting için de Tandoğan Meydanı'nda saat 13:30'da bir araya gelinecek.