EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-06-2022 23:55

Kurtulmuş'tan EYT'ye ve asgari ücret zammına ilişkin açıklama

AKP'li Numan Kurtulmuş, asgari ücrete gelmesi beklenen zamma ilişkin 'Öyle zannediyorum ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek' dedi. Kurtulmuş, yüksek enflasyona vurgu yaparak 'Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım gücü problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bunun için alım gücünün desteklenmesini temin edilmesi lazım' ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, EYT için ise 'Tarih söyleyip beklentiye yol açmak istemem' dedi.

Kurtulmuş'tan EYT'ye ve asgari ücret zammına ilişkin açıklama

AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Asgari ücretle ilgili Kurtulmuş, “Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi için atılacak adımlar var. Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım gücü problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bunun için alım gücünün desteklenmesini temin edilmesi lazım” dedi.

'YÜZDE 40 CİVARINDA BİR ARTIŞ OLABİLİR'

Kurtulmuş, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

Vatandaşımızın gündeminde ne varsa, çarşı, pazarda hangi konu konuşuluyorsa bu konu hükümetin masasındadır. Çözerken de afaki şekilde değil eldeki imkanlar çerçevesinde, vatandaşlarımızın beklentilerine göre çözmek hükümetin siyasi önceliğidir.

 

Memur emeklileri dahil olmak üzere enflasyon farkını üstüne koyarak yüzde 40 civarında bir artışın, biraz eksik, biraz fazla olabilir. Bunlar çalışıyor.

Milletimiz ‘adil oldu’ diyecek bir sonucu inşallah Temmuz’u görecek. Burada ek zam talebi olduğu zaman bütün kamu görevlilerine tabii ki kapsayacaktır.

EYT AÇIKLAMASI

EYT ile ilgili de Kurtulmuş, “EYT’de çalışmalar yapılıyor. Tarih söyleyip beklentiye yol açmak istemem, ama dediğim gibi bu konu hükümetin masasındadır” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin