İSTANBUL
Giriş Tarihi : 08-04-2022 17:28   Güncelleme : 08-04-2022 17:28

Meslek örgütlerinin 1 Mayıs kararı: Taksim'de olacağız

Meslek örgütleri 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama kararı aldıklarını duyurdu. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 1 Mayıs için ortak açıklama yaptı. DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun yaptığı açıklamada, "İstanbul'da 1 Mayıs Taksim Meydanı'nda kutlanacak, Taksim yasağını kabul etmiyoruz." ifadelerini kullandı.

Meslek örgütlerinin 1 Mayıs kararı: Taksim'de olacağız

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Emekçiler 1 Mayıs'ı İstanbul'da Taksim'de kutlayacak" dedi. Çerkezoğlu, "Yasakların kalktığı bir Türkiye için mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "1 Mayıs çalışmalarını tüm Türkiye'de başlattık. Ortak afiş ve bildirilerimiz, kent kent örgütleyeceğimiz 1 Mayıs sürecine hep beraber başladık. Başvurularımız birçok şehirde başladı. Örneğin İzmir'de Gündoğdu Meydanı için, Ankara'da Tandoğan Meydanı için başvurularımızı yaptık. Bütün kentlerde en merkezi meydanlarında coşkulu 1 Mayısları kutlamak üzere hazırlıklarımız sürüyor" dedi.

"İstanbul'da 1 Mayıs Meydanı hala yasaklı" diyen Çerkezoğlu, "Dün yine bu heyet İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile bir görüşme yaptı. Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamak istediğimizi bir kez daha ifade ettik. Bu Taksim yasağının kabul edilemez olduğunu asla doğallaşamayacağını ve Taksim iradesinden vazgeçmeyeceğimizi dile getirdik. İstanbul içinde 1 Mayıs programını önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız. İşçiler emekçiler geçim derdiyle, artık hayatta kalma derdiyle boğuşurken bu 1 Mayıs her zamankinden daha da önemli" diye konuştu.

AdminAdmin