SİVAS
Giriş Tarihi : 23-02-2022 23:55   Güncelleme : 24-02-2022 00:05

SİVAS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BÜKREŞ YOLCUSU…

Azerbaycan ve Romanya’dan gelen katılımcılara Sivas’ta İnsansız Hava Araçları (İHA) Yapımı ve Pilotajı eğitimlerini veren Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yerinde eğitim çalışmalarını Azerbaycan’dan sonra şimdi de Romanya’da tamamlamak üzere Nisan ayında Romanya gidecek.

SİVAS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BÜKREŞ YOLCUSU…

2021 TEKNOFEST Liseler Arası Döner Kanat Kategorisi Türkiye 1.si Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kendi bünyesinde faaliyet gösteren Nuri Demirağ İnsansız Hava Araçları Ar-Ge ve Eğitim Merkezi’nde geçtiğimi Eylül ve Ekim aylarından yurtdışından gelen yabancı katılımcılara İHA eğitimi vermişti.

Ardından Azerbaycan’a giden okul temsilcileri, buradaki kurum ve kuruluşlarla görüşmeler gerçekleştirmiş ve bu eğitimlerle birlikte İHA ihracatı konusunda bazı kurumlarla prensip anlaşmasına varmıştı.

Gözünü Avrupa’ya çeviren Bilişim Lisesi,Nisan ayında Romanya’da yerinde İHA eğitimini sürdürmeyi ve başkent Bükreş başta olmak üzere, Romanya’da çeşitli kurum ve kuruluşlarla stratejik ortaklık ve işbirliği yapmak amacıyla hazırlıklarını sürdürüyor.

Okul Müdürü Halil DUMAN bu eğitim ziyareti ilgili olarak “Okulumuz bünyesinde faaliyet gösteren Nuri Demirağ İnsansız Hava Araçları Ar-Ge ve Eğitim Merkezimiz haftanın 7 günüçalışmalarını sürdürüyor. Hem üretim hem de eğitim merkezi haline gelme planımızı, ülke sınırlarını aşarak, kardeş ülke Azerbaycan ve arkasından Avrupa ülkeleriyle hayata geçirmeye başladık. Yoğun bir ziyaret programımız olacak. Önceden burada misafir ettiğimiz okul temsilcilerinin bizler adına şimdiden ayarladığı randevularımız var. Ziyaret edeceğimiz kurumların özelliklerine göre, kendilerine özel teklifler hazırlıyoruz. İHA eğitimi, İHA ihracatı ve İHA laboratuvarı kurulumu konusunda girişimlerimiz olacak” dedi.

AdminAdmin