SİVAS
Giriş Tarihi : 23-04-2021 17:27   Güncelleme : 23-04-2021 17:34

Sivas'ta 23 Nisan’da Çocuklar Sürprizlerle Neşelendi

Sivas'ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sivas'ta 23 Nisan’da Çocuklar Sürprizlerle Neşelendi

Vali Salih Ayhan Koltuğunu Çocuklara Bıraktı
Kutlamalar kapsamında ilk olarak Yakupoğlan İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi Ceyda Öztürk ile Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğrencisi Taha Berke Arslan, Sivas Valisi Salih Ayhan’dan makamını temsili olarak devraldı. Çocukların ilk talimatı öksüz ve yetimlere bugüne özel hediyelerin dağıtılması, yeni köy okulları inşa edilmesi, köylere park yapılması oldu. Okul önlerindeki güvenliğin ve yaya geçitlerinin önemini vurgulayan öğrenciler, sürücülerin kural ihlali yapmaması gerektiğini de söyledi.

Vefa Sosyal Destek Grupları 23 Nisan'da Mesaisini Çocuklara Ayırdı
Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle coşkuyla kutlanamayan çocuk bayramını neşeye, sevgiye, mutluluğa dönüştürmek amacıyla Sivas Valiliği'nin himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesinde, bayrak ve balonlarla donatılan, Nasreddin Hoca ve Keloğlan kostümlü kişilerin de bulunduğu 3 kutlama aracı ile Vefa Sosyal Destek Grubu çocuklara sürprizlerle dolu bir gün yaşattı. Çeşitli hediyelerin dağıtımının yapıldığı konvoyda, şarkı ve marşlar eşliğinde kentin cadde ve sokaklarında tur atıldı. 23 Nisan’da çocuklar, büyükler evlerinden bu coşkuya ortak olup kutlamalara katıldı.
Sivaslı çocukların bayramını kutlayan ekipler, güzergâh üzerinde karşılaştıkları ve evlerinden el sallayan çocuklara ise Türk bayrağı dağıttı. Çevredeki vatandaşlar ve balkonlarında çocukları ile ekipleri karşılayan aileler de el sallayarak konvoya destek verdi. Vefa Sosyal Destek Grubu'nun konvoyu, geçtiği tüm cadde ve sokaklarda ilgiyle karşılandı. 

Video Konferans Sistemi (VKS) Üzerinden Çocuklarla Hasret Giderildi
Okullarından uzak kalan öğrencilerle Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi'nde VKS üzerinden bir araya gelen Vali Salih Ayhan, çocukların bayramını kutlayarak, en kısa sürede tam normalleşmeye döneceğimize inandığını söyledi.

Çocukların tek tek sorularını cevaplayan Vali Ayhan, “Sizlerle anlamlı bir günde olmaktan dolayı çok mutluyum. Ülkemizin geleceğine yön verecek siz değerli evlatlarımız ile gelecek 23 Nisanlarda tam normalleşme yaşamak tek dileğimizdir. Tüm çocuklarımızın gününü en içten dileklerimle kutluyor, hepinizin gözünden öpüyorum." dedi.

Sevgi Evlerinden Sevgilerle
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Sevgi Evlerindeki çocuklarımız ile 23 Nisan'ı kutlayan Vali Salih ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi, oyunlara ve şarkılara eşlik ederek onlara çeşitli oyuncaklar armağan etti. Her 23 Nisan’ın bir öncekinden daha güzel geçmesi dileğinde bulunan Vali Ayhan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gençlik Spor Kulübü sporcularının futbol ve voleybol antrenmanlarına katılıp onlarla spor yaptı. Valimiz Ayhan, "Hiçbir çocuk ihmal edilmeye gelmez. Tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşatmak temel gayemiz. Yüzlerindeki gülücük eksik olmasın" dedi.

23 Nisan’da Doğan Duygu Keskiner’in 10. Yaşı Kutlandı

Sivas Valisi Salih Ayhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında son olarak 23 Nisan 2011 doğumlu, Malazgirt İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Duygu Keskiner'in Hanesine ziyarette bulundu. Öğrenciye sürpriz yapan ve 10. Yaşı ile bayramını kutlayan Vali Ayhan, Keskiner’e çeşitli hediyelerde verdi. 

Çok önemli bir tarihte doğduğunu ve her 23 Nisan’ın kendisi için daha anlamlı olduğunu belirten Duygu Keskiner ise yapılan sürpriz ziyaretten dolayı Vali Ayhan’a teşekkür etti.