İSTANBUL
Giriş Tarihi : 12-06-2022 01:26

Yine mülteci sorunu: 15 yaşındaki çocuğun ölümü üzerine halk sokağa indi

İstanbul Ataşehir’de 15 yaşındaki bir çocuğun yabancı uyruklular tarafından uğradığı saldırıdan kaçarken araba çarpması sonucu ölmesi halkı sokağa döktü. Vatandaşlar öfkeli bir şekilde toplanarak “Mahallede yabancı istemiyoruz” sloganları attılar.

Yine mülteci sorunu: 15 yaşındaki çocuğun ölümü üzerine halk sokağa indi

Dün akşam saat 20.30 civarında İstanbul Ataşehir Yenisahra Mahallesi’nde 15 yaşındaki bir çocuğun yabancı uyruklu şahıslar tarafından darp edilip öldürüldüğü iddiası halkı sokaklara döktü. Vatandaşlar öfkeli bir şekilde "Mahallede yabancı istemiyoruz" ve "İşimiz polisle değil yabancılarla" sloganları attılar. Yabancılar tarafından saldırıya uğrayan 3 kişiden biri olan 15 yaşındaki Selahattin Çelik’in kaçmaya çalışırken araba çarpması sonucu hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Bir çocuk da kolundan bıçaklandı

Görgü tanıklarının anlattığına göre, Ordulu oldukları söylenen bir grup Afgan kağıt toplayıcılarını gasp etmeye çalıştı. Afganlar depo sahibini aradı, depo sahibi polise haber verdi. Polis Afganları darp etmeye çalışanların peşine düştü. Polisten kaçarken Ordulu grubun içinde bulunan çocuğa araba çarptı ve öldü. Halk bunun üzerine çocuğun ölümüne Afganların neden olduğunu düşünerek sokaklara döküldü ve kağıt depolarını basmaya başladı. Depoya gelenlerin bir Diyarbakırlı kağıt toplayıcının oğlunu kolundan bıçakladığını, çocuğun hastanede ve durumunun iyi olduğu olduğu belirtiliyor.

AdminAdmin