SİYASET
Giriş Tarihi : 05-03-2023 01:23

5 liderin kritik zirvesi sona erdi: Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

CHP, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, 'Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!' ifadeleri yer aldı. 5 liderin pazartesi günü saat 14.00'te yeniden bir araya geleceği toplantıda ortak Cumhurbaşkanı adayı da açıklanacak.

5 liderin kritik zirvesi sona erdi: Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masayı ağır sözlerle hedef gösterdiği açıklamalarının ardından 5 lider, Saadet Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Millet İttifakı Liderler Buluşması’nda, Saadet Partisi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Toplantı, saat 22 itibarıyla sona erdi.

5 liderin pazartesi günü saat 14.00'te yeniden bir araya geleceği belirtildi.

Toplantının ardından yapılan ortak açıklama şu şekilde:

'AYNI İSTİKAMETTE DEVAM'

Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.

Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

'ORTAK AKIL, İSTİŞARE VE UZLAŞI İLE BİR SÜREÇ YÜRÜTÜYORUZ'

Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz.

Düne ve bugüne sıkışmadan, “Yarının Türkiye”sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz.

'HEDEFİMİZ, KAYBEDENİ OLMAYAN BİR ZAFERDİR'

Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız.

Saygılarımızla…

AdminAdmin