GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2023 11:18

AFAD: Konutları hasar gören vatandaşlarımıza 10 bin TL tutarındaki ödemeler başlamıştır

AFAD, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10 bin TL tutarındaki hane başı destek ödemeleri başlamıştır” açıklamasında bulundu.

AFAD: Konutları hasar gören vatandaşlarımıza 10 bin TL tutarındaki ödemeler başlamıştır

AFAD, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen, çok sayıda can kaybı ve yıkıma yol açan depremlerin ardından konutları hasar gören vatandaşlara yönelik 10 bin TL tutarındaki hane başı destek ödemelerinin başladığını duyurdu.

AFAD’ın açıklaması şöyle:

“Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10.000 TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlanmıştır.

Hasar tespit çalışmaları sahada devam etmekte olup, çalışmalar sonuçlandıkça ödemeler yapılmaktadır.

Ödemeler; AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişiklik Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

Şu ana kadar 337.933 hanede hasar tespit çalışması tamamlanmış olup ödemelere başlanmıştır.

Ödemeler için e-Devletten başvuru şartı aranmamaktadır.

Hane Başı Destek Ödemeleri Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşlarımızın doğrudan hesabına, hesabı bulunmayan vatandaşlarımızın ise TC kimlik numaralarına yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

AdminAdmin