SİYASET
Giriş Tarihi : 18-12-2023 02:12

Ak Parti'de Büyükşehir Adayları Belli Oldu Mu?

Ak Parti'de 31 Mart seçimleri için gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, toplantıda konuşulanlar hakkında bilgi verdi.

Ak Parti'de Büyükşehir Adayları Belli Oldu Mu?

Bugün Ak Parti'de 31 Mart seçimleri nedeniyle gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından canlı yayında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, MHP ile sıkı bir çalışma sürecinde olduklarını belirterek "Sona yaklaşıyoruz" dedi.

İSTANBUL'DA 10 BİN KİŞİ TEMAYÜL YOKLAMASINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları sonucunda teşkilat ve parti bünyesindeki genel eğilimin ne olduğunu saptamak amacıyla temayül yoklaması gerçekleştirdiklerini belirten Yavuz, İstanbul'da 10 bin kişinin üzerinde oy kullanıldığını belirterek, bu rakamın Türkiye genelinde 130 bini aştığını hatırlattı.

İstanbul'un her ilçesini içerecek şekilde 4-5 adet memnuniyet anketinin yaptırıldığını ve sonuçlarının Erdoğan'ın elinde olduğunu belirten Yavuz, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

"Sadece İstanbul'da 10 bin kişi oy kullandı. Bütün Türkiye'de 160 bin kişinin oy kullanma hakkı olduğu ama yaklaşık 130 bin kişinin oy kullandığı bir temayül süreci geçirdik.

Bu halka da o önemli halkalardan bir tanesi. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat başkanlık etmek suretiyle teşkilat mensuplarının düşüncesi alınıyor. Kim var orada? İstanbul'da oturan MKYK üyeleri var. 3 kademe ilçe başkanları. Kadın ve gençlik ve ana kademe başkanları. İl yönetim kurulu üyeleri ve belediye başkanlarından oluşuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız onlarla istişare edecek” ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ İSTİŞARELERE ÇOK ÖNEM VERİYOR"

“İzmir için de aynı çalışma yapıldı. Ankara'da yapıldı. Adana'da yapıldı. Temayül yoklamasının üstüne olan işler bunlar fazladan. Anket çalışmasının üstüne olan şeyler. Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten dünyanın bence en tepedeki lideri diyebileceğimiz bir halde bulunuyor ve ondan öğrendiğimiz çok şey var. Aslında biz teşkilatçılığımızla övünüyoruz bir anlamda Genel Merkez'de ama onun da temelinde Sayın Erdoğan'ın İstanbul'daki teşkilatçılık anlayışı var.

AdminAdmin