SİYASET
Giriş Tarihi : 18-02-2023 16:16

Altılı Masa bir araya geldi

Altılı Masa deprem nedeniyle 13 Şubat'taki toplantısını bugüne ertelemişti. Masa bugün saat 14.00'de Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

Altılı Masa bir araya geldi

Millet İttifakı liderlerinden oluşan Altılı Masa, bugün seçim ve deprem gündemiyle Saadet Partisi ev sahipliğinde toplandı.

13 Şubat'ta yapılması planlanan toplantı, Kahramanmaraş Depremi nedeniyle ertelenmişti. Seçimlerde Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun da konuşulacağı Altılı Masa toplantısında seçimlerin ertelenme durumu, deprem ile ilgili yapılacaklar ve seçimlerin 18 Haziran’da yapılması konuşulacak.

ORTAK DEPREM AÇIKLAMASI

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Afet bölgelerinde enkaz altında kalan tüm vatandaşlarımızın ivedilikle kurtarılması için sürdürülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında görev alan tüm görevlilerimize Allah'tan güç ve kuvvet diliyoruz. Böyle bir felaket karşısında herhangi bir ayrım yapmaksızın merkezi hükümetin yerel yönetimlerle güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir. Başta AFAD ve belediyelerimiz olmak üzere ilgili tüm devlet kurumlarımızın koordinasyon ve titizlik içinde yürüteceği çalışmalarla birlikte milletimizin desteği ve dualarıyla bu zor günleri de aşacağız. 85 milyon tek yürek olarak dayanışma içinde tüm yaralarımızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatacağız. Bu afet sürecinde AFAD'ın tüm uyarılarının önemle takip edilmesini, hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesini, haberleşmelerin kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmasını, hayati durumlar haricinde telefon görüşmelerinden kaçınılmasını, yolların arama kurtarma ekipleri ve acil yardım araçları için boş bırakılmasını ve yapılacak yardımların ilgili kamu kurumları ve yerel yönetimlerle koordinasyon içinde yürütülmesini, tüm bu hususlara hassasiyetle uyulmasını vatandaşlarımızın bilgisine sunarız. Türkiye olarak kenetlendik. Dualarımız deprem bölgesindeki tüm vatandaşlarımız için."

AdminAdmin