GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2022 09:57

Atatürk'ün vefatının 84. yılında Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deydi

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84. yılı dolayısıyla Anıtkabir'de resmi tören düzenlendi.

Atatürk'ün vefatının 84. yılında Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yılı dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen resmi törene katıldı. Türkiye  Anıtkabir'deki tören, devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı. Devlet erkanı Anıtkabir'deki Atatürk mozolesine çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Erdoğan Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti ve Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Erdoğan, Anıtkabir özel defterine şöyle yazdı:

“Aziz Atatürk ebediyeti intikalinizin 84. yıl dönümünde zatı halinizi kahraman silah arkadaşlarınızı ve canları pahasına istiklalimize sahip çıkan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. En büyük eserim dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti’ni 85 milyon olarak Türkiye Yüzyılı vizyonuyla geleceğe daha güçlü, daha müreffeh, daha itibarlı bir şekilde hazırlıyoruz. Milletimizin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürene kadar durmayacak, saldırılar karşısında yılmayacak. Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Ruhun şad olsun.”

AdminAdmin