SİYASET
Giriş Tarihi : 27-02-2023 01:21

CHP PM’den Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Kılıçdaroğlu’na tam yetki

CHP milletvekillerinin ardından Parti Meclisi üyeleri de adaylık dahil tüm seçim süreçlerinde Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdi.

CHP PM’den Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Kılıçdaroğlu’na tam yetki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Parti Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Sabah saatlerinde yaptığı toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçim süreçlerine dair milletvekillerinden tam yetki alan Kılıçdaroğlu’na Parti Meclisi de tam yetki verdi.

KILIÇDAROĞLU’NA PARTİ MECLİSİ’NDEN TAM YETKİ

Parti Meclisi toplantısı sonrası açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Parti Meclisi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda, bundan sonra yürütülecek tüm süreçlerde, Parti Meclisimiz adına karar alma konusunda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy birliğiyle tam yetki vermiştir” ifadelerini kullandı.

'CHP’NİN YETKİLİ KURULLARI KILIÇDAROĞLU İLE BİRLİKTE'

Öztrak, CHP’nin yetkili kurullarının 13. Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde Kılıçdaroğlu’yla birlikte olduğunu bir kere daha vurguladığını ifade etti.

CHP Meclis Grubu da sabah saatlerinde yaptıkları toplantı sonrasında Cumhurbaşkanlığı seçimine dair tüm süreçlerde Kılıçdaroğlu’na tam yetki vermişti.

AdminAdmin