GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2023 13:58

Depremden etkilenen 4 il ve 2 ilçe hakkında yeni karar

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebep hali 30 Kasım'a kadar uzatıldı. Böylece, kamuya ödemeler için ilk taksit süresi uzatılmış oldu.

Depremden etkilenen 4 il ve 2 ilçe hakkında yeni karar

Cumhurbaşkanı Kararı'yla, 4 il ve 2 ilçede, Maraş merkezli depremden kaynaklı 'mücbir sebep hali' uzatıldı.

Kararla, 6 Şubat'ta meydana gelen Maraş merkezli depremler nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığınca ilan edilen mücbir sebep halinin Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Kasım 2023'e kadar süreceği ilan edildi.

Borçlu olanların, alacaklı idarelere 6 Şubat-30 Kasım 2023 döneminde ödemeleri gereken taksitlerinden birincisinin ödeme süresi mücbir sebep halinin sona erdiği ayda dolacak. Sonraki taksitler de takip eden ikişer aylık dönemler halinde ödenebilecek.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların aylık ödenmesi gereken taksitlerinin ise mücbir sebep halinin sona erdiği aydan başlayarak aylık taksitler halinde ödenebilmesi karara bağlandı.

AdminAdmin