DÜNYA
Giriş Tarihi : 15-02-2023 14:09

Enkazdan sigarayla çıkan depremzede konuştu

Adıyaman'da enkaz altına kalan ve 3 gün sonra elinde sigarayla kurtarılan depremzede Soner Tuğtekin, "Çok sigara içmekten çakmağımın gazı bitti" dedi. Tuğtekin'in eşi ve kızının vefat ettiği öğrenildi.

Enkazdan sigarayla çıkan depremzede konuştu

Maraş merkezli depremlerde enkaz altında kalan ve 3 gün sonra kurtarılan Soner Tuğtekin, enkazdan sigara içerek çıktığı anları anlattı.

Sabah'ın haberine göre Tuğtekin, Adıyaman Merkez Ali Taşı Mahallesi Umut Apartmanı'nın giriş katında eşi Hatice Tuğtekin ve oğlu Deniz Tuğtekin'le birlikte oturuyordu. 58 yaşındaki Soner Tuğtekin, depremde eşini ve kızını enkaz altında kaybetti. Bir telekomünikasyon şirketinin teknisyen kadrosundan emekli olan Tuğtekin'in kızı Bade Tuğtekin ise Denizli Üniversitesi Tekstil Mühendisliği 2'inci sınıf öğrencisiydi. Depreme ara tatil için döndüğü memleketinde yakalandı.

Deprem anında salonda olan Soner Tuğtekin, eşi ve çocuklarını yanına almaya çalıştığını söyledi. Bir anda binanın üzerlerine yıkıldığını aktaran Tuğtekin, "Kolon kızımın üzerine düştü. Hanımı çekmeye çalıştım ama kolu bazaya sıkıştı. Oğlum koltuğumun altındaydı sadece onu çekebildim" dedi.

"ÇOK SİGARA İÇMEKTEN ÇAKMAĞIMIN GAZI BİTTİ"

Deprem anında üzerine içerisinde sarılmış sigaraların bulunduğu tabakasının düştüğünü anlatan Tuğtekin, "Yanımda sadece tütün ve 1.5 litrelik su vardı. Çok sigara içmekten çakmağımın gazı bitti. Sigaralarımı yakamadım. Kumandanın pillerini parçalayıp, kablolarını birbirine çarptırarak ateş çıkartarak ateş sorunumu çözdüm" diye konuştu.

3 gün boyunca su ve tütünle hayatta kalmaya çalıştığını aktaran Tuğtekin, "Yardım için bağırıyorduk. Cevap gelince sigaraları art arda yakmaya başladım. Elimde de çıktığımda o yüzden sigara vardı. Hastaneye gitmek istemedim çünkü Hatice'mi bırakmak istemedim. Hastaneye gidince verdikleri serumu bırakıp enkaz alanına gittim. Eşimin cansız bedeninin çıkarıldığı 4'üncü güne kadar kaldırımda yattım" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin