GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2022 21:10

Erdoğan: Biz kırtasiye dükkanlarında kitap bulamazdık, defter bulamazdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 5. Olağan Genel Kurul ve 6. Gençlik Buluşması’nda konuştu. Asgari ücrete ilişkin 'Derdimiz şu an itibariyle inşallah aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle de asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak' diyen Erdoğan, 'Biz kırtasiye dükkanlarında kitap bulamazdık, defter bulamazdık. Biz bu derdi çektik bizim evlatlarımız çekmesin dedik' ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Biz kırtasiye dükkanlarında kitap bulamazdık, defter bulamazdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 5. Olağan Genel Kurul ve 6. Gençlik Buluşması'na katıldı.

Erdoğan, buluşma öncesinde, etkinliğin yapılacağı salonun önünde bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan, şunları söyledi:

'DİNDAR BİR NESİL OLARAK GELECEĞE HAZIRLANMASINDA TÜGVA’NIN KONUMU ÇOK ÇOK ÖNEMLİ'

Türkiye genelinde TÜGVA’nın 310 bini aşkın üyesi var. 81 vilayetteki tüm yapılanmasıyla birlikte her geçen gün daha iyiye, daha güzele gitmek suretiyle -hep söylüyorum ya birileri rahatsız oluyor- dindar bir nesil olarak geleceğe hazırlanmasında TÜGVA’nın konumu çok çok önemli. Sizler, bu neslin temsilcileri olarak karşımdasınız. Dolayısıyla sizlere elimizden ne gelirse; Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız, Milli Eğitim Bakanlığı’mız ve Cumhurbaşkanı, 17 bakanlık olarak elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.

'AVRUPA’DA HERKES TUTUŞMUŞ VAZİYETTE; ‘ACABA BU KIŞ NASIL GEÇECEK?’ BİZ, BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK'

Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta arabulucu rolünü oynayan ülke hangi ülke? Türkiye ve Türkiye bütün bu olaylar karşısında yıprandı mı? Tam aksine, şu anda Avrupa’da herkes tutuşmuş vaziyette; ‘Acaba bu kış nasıl geçecek?’ Biz, bütün hazırlıklarımızı yaptık ve bütün hazırlıklarımızla beraber milletimize doğal gazını da kömürünü de her şeyini hazırlamış vaziyetteyiz. Derdimiz, şu anda daha uygun fiyatlarla biz vatandaşımıza bu doğal gazı nasıl ulaştıracağız, bunun gayreti içerisindeyiz.

 

'YOLSUZLUKLARIN OLMADIĞI, RÜŞVETİN OLMADIĞI, YOKSULLUĞUN OLMAYACAĞI BİR TÜRKİYE’Yİ BİZ HALLEDERİZ'

AK Parti iktidarı, zulme rıza göstermez, zulmedilmesini asla istemez. Derdimiz, şu an itibariyle aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle de asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Biz, bunun için varız. Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz. Bunu biz yaparız. Şu an itibariyle de onun hazırlığı içerisindeyiz.

'KİTAP BULAMAZDIK'

Gençler, okullar açılırken sıraların üzerinde kitaplarınızı buldunuz mu? Yardımcı kitapları buldunuz mu? Bu sıralardan biz de geldik geçtik.

Biz kırtasiye dükkanlarında kitap bulamazdık, defter bulamazdık. Biz bu derdi çektik bizim evlatlarımız çekmesin dedik.

AdminAdmin