GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2023 22:39

Erişim engeli getirilmişti: Ekşi Sözlük'ten yeni açıklama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından erişim engeli getirilen Ekşi Sözlük'ten karara ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada, 'Avukatımız ve yöneticimiz durumu takip edebilmek adına sabah saatlerinde Ankara'ya vardılar. Her ne kadar BTK yetkilileriyle görüşmek için yoğun çaba sarf etmiş olsalar da, erişim engelinin sebebine dair herhangi bir BTK yetkilisinden bilgi edinemediler' ifadeleri yer aldı.

Erişim engeli getirilmişti: Ekşi Sözlük'ten yeni açıklama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla, her gün binlerce insanın aktif olarak kullandığı ve ziyaret ettiği Ekşi Sözlük'e dün itibarıyla erişim engeli getirildi. Birçok kullanıcı siteye giriş sağlayamazken, BTK'nın sorgu sayfasında ise "eksisozluk.com, 21/02/2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararıyla erişime engellenmiştir" ifadeleri yer aldı.

YENİ AÇIKLAMA GELDİ

Erişim engeline ilişkin Ekşi Sözlük'ten yeni bir açıklama geldi. Ekşi Sözlük'ün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, avukatların durumu takip etmek için Ankara'ya gittiği ancak BTK yetkililerinden bilgi alamadıkları belirtildi. Açıklamada, "Yaptığımız sorgulama esnasında, Ankara 4. Sulh Ceza HAakimliğinin 22/02/2023 tarihli ve 2023/1532 d.iş sayılı kararı ile erişim engeli kararı alındığını gördük. Karar henüz tarafımıza tebliğ edilmedi, bu sebeple karara ulaşmaya çalışıyoruz. Yeni bir gelişme olması ya da bilgi edinmemiz halinde sizlerle paylaşacağız." ifadeleri kullanıldı.

AdminAdmin