GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2022 20:34

Göztepe - Altay maçına 19 tutuklama

İzmir'de Göztepe ile Altay arasında oynanan olaylı maçta gözaltına alınan şüphelilerden 19'u tutuklandı, 5'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Göztepe - Altay maçına 19 tutuklama

Pazar gecesi Göztepe-Altay maçı sırasında şiddet olayları yaşanmıştı. Misafir tribününden Göztepe tribününe atılan havai fişek sonucu bir taraftar yaralanmıştı. Daha sonra bir holigan da sahaya inerek eline geçirdiği korner direğiyle Ozan Evrim'i darp etmişti.

Olay sonrası yakalanan Nihat Aydın gözaltına alınmıştı. Cumhuriyet savcısı mahkemeye sevk yazısında şüpheli Nihat Aydın’ın, Altay kalecisi Ozan Evrim’in hayati bölgesi olan kafasının arka ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir ‘silahla’ birden fazla kez vurduğu ve eylemine çevredekilerin engellemesi üzerine son vermek durumunda kaldığını vurgulamıştı. Aydın, sevk edildiği mahkemede ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yaşanan şiddet olayları nedeniyle gözaltına alınan şüphelilerden 19'u bugün tutuklandı, 5'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haberler

AdminAdmin