İSTANBUL
Giriş Tarihi : 29-01-2024 00:59

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

Meteoroloji'nin kritik uyarısının ardından megakent İstanbul'a yeni yılın ilk karı yağdı. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, Silivri'de beyaz örtü oluşturdu. Çatalca’da araçlar yolda kaldı, bir otomobil ise kaza yaptı.

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan değerlendirmelere göre yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Kütahya, Afyonkarahisar çevreleri, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ'ın doğusu ile Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı yağışlı geçeceği bildirildi.

SİLİVRİ'DE ETKİLİ OLDU

Hafta sonu için karla karışık yağmur uyarısı da verilen İstanbul'a yılın ilk karı yağdı. Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul’un yüksek kesiminde kar yağışı etkili olmaya başladı. Silivri ilçesi Kadıköy Mahallesi'nde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile sokaklar ve araçların üzeri beyaz örtüyle kaplandı.

ÇATALCA'DA YOLLAR KAPANDI, KAZA OLDU

Çatalca’da yoğun kar yağışı nedeniyle Gümüşpınar Mahallesi’ne giden yol kapandı. Birçok araç yolda kalırken, bir otomobil de kayarak yoldan çıkıp yan yattı. Yan yatan otomobilde bulunan 2 kişiyi ise vatandaşlar kurtardı.

AKOM'DAN UYARI GELMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verilmişti:

"AKOM verisine göre; İstanbul’da akşam saatlerinden Salı öğlen saatlerine kadar karla karışık yağmur ve kısa süreli kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların şehrin kuzey ve yüksek bölgelerinde kuvvetli kar şeklinde etkili olacağı öngörülüyor. Beklenen kar yağışı ile TEM Otoyolu ve kuzeyinde 5-20 cm, E-5 ile TEM Otoyolu arasında 2-5 cm aralığında kar kalınlıkları oluşabileceği tahmin ediliyor. İBB ekiplerimiz kar ve buzlanmayla mücadele için sahada olacak. Olumsuz bir durumda 153 Çözüm Merkezimize ulaşabilirsiniz"

 

AdminAdmin