İSTANBUL
Giriş Tarihi : 16-03-2023 16:52

İstanbul'da da hissedilen bir deprem oldu! Ankara da sallandı. İşte depremin merkez üssü...

İstanbul'da öğlen saatlerinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, Düzce, Bolu ve Ankara'da da hissedildi. Depremin merkez üssünün Bolu olduğu belirtildi.

İstanbul'da da hissedilen bir deprem oldu! Ankara da sallandı. İşte depremin merkez üssü...

İstanbul'da öğlen saatlerinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, Düzce, Bolu ve Ankara'da da hissedildi. Depremin merkez üssünün Bolu olduğu belirtildi.

AFAD depremin büyüklüğünü 4.8 olarak açıkladı. Deprem saat 13:55'te yerin 8.13 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Deprem; Düzce, Sakarya Ankara ve İstanbul dahil birçok kentte hissedildi. Depremi hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

"RESMİ MAKAMLARA İLETİLEN BİR OLUMSUZLUK BULUNMAMAKTADIR"

Bolu Valiliğinin sosyal medya hesabında yer alan paylaşımda, "İlimizde saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası tüm ekiplerimiz sahada tarama çalışmalarına ivedilikle başlamış olup şu ana kadar resmi makamlara iletilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun." ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA: ALLAH ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ TÜM AFETLERDEN KORUSUN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depreme ilişkin, "3.55'te Bolu merkezli AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle #İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun." dedi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer Bolu'daki depreme ilişkin yaptığı açıklamada " Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki #deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım." ifadelerini kullandı.

BİR ARTÇI DEPREM DAHA

AFAD verilerine göre saat 4,8'lik depremin ardından saat 14.04'te 3.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Düzce Valisi Cevdet Atay da Bolu'da meydana gelen depremin Düzce'de de hissedildiğini dile getirerek, "Panikleyerek korkan çocuklarımızı evlerine gönderiyoruz. Okullarda eğitime bugünlük ara verdik." dedi.

Düzce'de 23 Kasım 2022'de 5,9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Deprem İstanbul'da da hissedilmişti.

AdminAdmin