İSTANBUL
Giriş Tarihi : 28-07-2023 03:41

İstanbul'da rekor sıcaklıkta rekor Su tüketimi! İSKİ çağrı yaptı

İstanbul'da dün hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıktı. Kent genelindeki su tüketimi de rekor seviyeye ulaştı. İSKİ tarafından abonelere gönderilen mesajda dün su tüketiminde rekor kırıldığı belirtilerek, tasarruf çağrısında bulunuldu.

İstanbul'da rekor sıcaklıkta rekor Su tüketimi! İSKİ çağrı yaptı

İSKİ tarafından vatandaşlara su tasarrufu çağrısında bulunuldu. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinden (İSKİ) abonelere gönderilen mesajda, dün su tüketiminde rekor kırıldığı belirtilerek, tasarruf çağrısında bulunuldu.

İSKİ'den abonelerinin cep telefonlarına gönderilen kısa mesajda, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, şehirde su tüketimini artırdığı vurgulandı.

Şehre dün verilen suyun 3 milyon 568 bin 56 metreküpe ulaşıp, yeni bir rekor kırdığı aktarılan mesajda, "Günlük alışkanlıklarımızı değiştirerek gerçekleştireceğimiz sadece yüzde 10'luk bir tasarruf dahi yarınlarımız için son derece önemli. Lütfen suyumuzu dikkatli kullanalım. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım. Desteğiniz için teşekkür ederiz." ifadesi kullanıldı.

AdminAdmin