İSTANBUL
Giriş Tarihi : 08-12-2022 18:44

İstanbullular dikkat! Son tarih 1 Ocak

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı, İstanbulkartların 'kişiselleştirilmesi'ne ilişkin uyarıda bulundu. 1 Ocak 2023 itibariyle İstanbul'daki minyonlarca vatandaşı ilgilendiren yeni bir dönem başlıyor.

İstanbullular dikkat! Son tarih 1 Ocak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstabulkartların 'kişiselleştirilmesi'nde son gün hatırlatılarak uyarıda bulunuldu.

22 milyon aktif İstanbulkart kullanıcısının kartlarını toplu taşımada kullanmaya devam edebilmeleri için 1 Ocak 2023 tarihine kadar 'kişiselleştirme' yapmaları gerekiyor. Yapılan açıklamada 3 milyon aktif kartın hala 'kişiselleştirme' işlemini yapmadığı ifade edildi.

  • Kişiselleştirilmemiş İstanbulkartlar, 1 Ocak tarihinden itibaren yine toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek. Ancak bu kartlara sahip kişiler, aktarma, ücret iadesi, resmi tatillerde ücretsiz seyahat gibi haklardan faydalanamayacak.

Yolcuların 1 Ocak sonrası mağduriyet yaşamaması için İstanbulkart internet sitesi üzerinden işlemleri yapması gerekiyor.

AdminAdmin