SİYASET
Giriş Tarihi : 26-05-2023 08:03

Kılıçdaroğlu, kredi borçlularına seslendi: Vatanını seven sandığa gelsin!

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ekonomik krize dikkat çekerek kredi kartı borcu olan vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, 'Kredi kartı borcundan dolayı dara düşen vatandaşlarımız, bu çağrım size… Vatanını seven sandığa gelsin!' dedi.

Kılıçdaroğlu, kredi borçlularına seslendi: Vatanını seven sandığa gelsin!

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

 


Kılıçdaroğlu, paylaşımında, “Kredi kartı borcundan dolayı dara düşen vatandaşlarımız, bu çağrım size… Vatanını seven sandığa gelsin!” dedi. Kılıçdaroğlu, yayınladığı video açıklamada ise şu ifadeleri kullandı;

Zor durumda olduğunuzu biliyorum, borçlarınızı ödemekte zorluk çektiğinizi de biliyorum. İcra dairelerindeki dosyaları da biliyorum.

“KESİN ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ”

İktidara gelir gelmez bireysel kredi kartı borçlarınıza kesin çözüm getireceğiz. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş borçlarınızı devletimizin hazinesi bankalardan devralacak.

“BORÇLARI ÜSTLENECEĞİZ”

Bankalarla masaya oturacağız ve belli bir kırımla bu borçları üstleneceğiz. Borç altında ezilen vatandaşlarımız için kolaylaştırıcı ödeme kolaylığı sunacağız.

Kredi kartı borcunun sadece ana parası tahsil edilecek, bu da 36 ay taksitle. Faizin tamamı silinecek.

Böylece halkımız faizin altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak. Borç batağı yüzünden yuvalar dağılmayacak.

“VATANINI SEVEN SANDIĞA GELSİN”

Sevgili yurttaşlarım 28 Mayıs artık bir seçimin ötesinde bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkece borç batağına saplanma referandumudur. Vatanını seven, yarınını düşünen sandığa gelsin.

AdminAdmin