GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 20:24

Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili yeni gelişme! Yakalanan kişi suçunu itiraf etti

Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili, bir kişi gözaltına alındı. Şüphelinin sorgusu devam ediyor.

Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili yeni gelişme! Yakalanan kişi suçunu itiraf etti

Muğla'nın Marmaris ilçesinin Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda 21 Haziran'da henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın devam ediyor. Sabah saatlerinde açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 4 bin 35 futbol sahası büyüklüğünde bir alanın yandığını ifade etti.

İlerleyen saatlerde bölgede açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün veya yarın akşam gece görüşlü helikopterlerin yangın söndürme çalışmalarına katılacağını açıkladı. Bakan Soylu orman yangıyla ilgili 1 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Ailesiyle kavga edince ormanı ateşe vermiş

Yangınla ilgili gözaltına alınan şüpheli 34 yaşındaki S.A.'nın suçunu itiraf ettiğini söyleyen Bakan Soylu, şu ifadelere yer verdi:

"1988 doğumlu S.A. isimli şüpheli suçunu itiraf etti. Olay yerinde 2 adet benzin bidonu ele geçirildi. Şüpheli, ailesiyle arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Hatta kendisini öldürmek istediğini de belirtti. Şu anda şüpheli gözaltında"

Orman yangınının başladığı Küfre mevkisinde yakalanan şüphelinin olay anında alkollü olduğu da öğrenildi.

'Yangının nasıl çıktığına dair tespitimiz var'

Bakan Soylu, yangının nasıl çıktığına dair tespitleri ve 1 kişinin kimliği olduğunu da vurgulayarak, "Bu konuda hepimizin ortaya koyacağı tedbirleri bir şekilde düşünmek durumundayız. Orman yangınının başlangıç konusunu bir kez daha konuştuk. Bir koy ve bizim bir tespitimiz var. Hem emniyet istihbaratımızın hem de jandarmamızın tespiti oldu. Yakın bir zaman diliminde bir açıklama yapacağız. Yangının nasıl çıktığına dair tespitimiz ve 1 kişinin kimliği var. Arkadaşlarımız konunu üzerindeler, nasıl çıktığını, nasıl ortaya konulduğu yönünde de tespitleri söz konusu. Çıkış noktasını görürseniz daha iyi anlayabilme kabiliyetine sahip olabilirsiniz" diye konuştu.

 

AdminAdmin