SİYASET
Giriş Tarihi : 30-01-2023 10:25

Millet İttifakı, mutabakat metnini bugün açıklıyor

Millet İttifakı, Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni bugün açıklayacak. Muhalefet liderleri, seçim beyannamesi niteliğindeki 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ni törenle imzalayacak.

Millet İttifakı, mutabakat metnini bugün açıklıyor

ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde saat 11.30’da başlayacak programda Temel Politikalar Ortak Çalışma Komisyonu’nda yer alan Altılı Masa liderlerinin genel başkan yardımcıları Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni anlatacak.

Metinde hukuk, adalet ve yargı, kamu yönetimi, şeffaflık, denetim ve yolsuzlukla mücadele, ekonomi, finans ve istihdam, sektörel ve bölgesel konular, bilim ve teknoloji, eğitim ve öğretim, sosyal politikalar, dış politika, güvenlik ve savunma olmak üzere dokuz ana başlık ve yetmiş beş alt başlıkta somut hedef, politika ve projeler yer alıyor. Yaklaşık 2 bin 500 maddeden oluşan metinle Millet İttifakı vatandaşa vaatlerini anlatacak.

ALTI LİDER İMZALAYACAK

Ortak Politikalar Mutabakat Metni’nin videolarla desteklenen tanıtımının ardından liderler sahneye davet edilecek. Genel başkanlar “Ortak Politikalar Mutabakat Metni”ni törenle imzalayacak. Toplantıda ayrıca hazırlanan “Ortak Politikalar Mutabakat Metni” kitapçığı da dağıtılacak.

AdminAdmin