GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2023 23:00

MSB'den Bir Acı Haber Daha! 6 Askerimiz Daha Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bugün bir askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu duyurdu. Bölgede çatışmalar devam ediyor. Türkiye’nin dört ilinden kalkan uçaklar teröristleri bombalıyor, bir açıklama daha bekleniyor...

MSB'den Bir Acı Haber Daha! 6 Askerimiz Daha Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün 6 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Şehitlerimizin isimleri belli oldu. Hayatını kaybeden askerlerin Urfa nüfusuna kayıtlı P.Uzm.Çvş. Abdülkadir İyem, Yozgat nüfusuna kayıtlı P.Uzm.Çvş. Ahmet Arslan, Mardin nüfusuna kayıtlı P.Söz. Er Cebrail Dündar, Kırıkkale nüfusuna kayıtlı P.Söz. Er Semih Yılmaz, Elazığ nüfusuna kayıtlı P.Söz. Er Kemal Aslan, Ağrı nüfusuna kayıtlı P.Söz. Er Enes Budak olduğu açıklandı.

'TEMAS DEVAM EDİYOR'

MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz."

MSB, Bugün etkisiz hale getirilen terörist sayısının 13’ten 16’ya yükseldiğini duyurdu.

24 SAATTE 12 ŞEHİT!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) dün akşam yaptığı açıklamada, Kuzey Irak'ta 6 askerimizin şehit olduğu bildirilmişti. Bakanlığın, yaptığı son açıklamayla birlikte şehit sayısı 12'ye yükseldi.

 

AdminAdmin