SİYASET
Giriş Tarihi : 17-03-2023 00:09

Muharrem İnce: Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim, Kemal Bey lehine çekilirim

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısında adaylıktan çekilebileceğinin sinyalini verdi. İnce, “Kendi adıma değil, Türkiye adına. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim” dedi.

Muharrem İnce: Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim, Kemal Bey lehine çekilirim

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Habertürk’ten Fatih Altaylı’ya konuştu. İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında, “Ben de dün aynı şeyi söylüyordum arkadaşlara. İkinci tura ben ve Kemal Bey çıkarsak gerçekten çok eğlenceli olur” dedi.

“KEMAL BEY LEHİNE ÇEKİLİRİM”

Adaylıktan çekilmesi hakkında da İnce şunlar dile getirdi:

“Ben çelebi adamım. Kadir kıymet bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım. Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye adına. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim”

Altaylı, İnce’nin bu sabah kendisine, “Hatay’a gidiyorum. Yolda sevgi seli var. 2018’deki gibiyim. Ama memleketin önüne takoz da olmam elbet Ama Kemal Bey ile 2. tura kalırsak ve Recep Tayyip Erdoğan 3. olursa da şaşırmam. Bot hesaplarla bu ilgi olmaz” mesajını yolladığını yazdı.

“İNCE EL UZATILMASINI BEKLİYOR”

Altaylı İnce’nin açıklamalarına ilişkin olarak, “Benim anladığım kadarı ile CHP’den kendisine ve partisine bir el uzatılmasını bekliyor Muharrem Bey. Ne de olsa hepsi eski dostları. Niye olmasın.” yorumunu yaptı.

AdminAdmin