GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2023 19:58

Tarkan'dan Uludağ mesajı: Bu hatadan dönülmeli

Tarkan'dan Uludağ mesajı: Bu hatadan dönülmeli

Muhalefetin, “Uludağ’ın doğasının ranta açılarak tahrip edileceği” gerekçesiyle karşı çıktığı, Ak Parti tarafından hazırlanan Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda Ak Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile kabul edildi.

Sözkonusu kanuna göre, Uludağ Alanı'nda yapılacak uygulamalar; meri planlar, geçiş dönemi koruma esasları, kullanma şartları ve Uludağ Alan Komisyonu kararlarına göre yürütülecek.

Karara tepki gösteren Tarkan, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Doğa Derneği'nin, "Uludağ’ı ve barındırdığı ekosistemleri yok edecek teklif yasalaştı! 1961 yılından bu yana milli park olan Uludağ, mevcut statüsünden çıkarılarak yeni kurulacak olan Alan Başkanlığı’na devredildi" mesajını alıntılayan Tarkan, kendi paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Uludağ’ı milli park statüsünden çıkaran yasa iptal edilmeli, bu hatadan dönülmeli. Bu yasayı onaylayanlar unutmamalı ki bu ülke hepimizindir, halkın sesine kulak verip, doğal alanlarımızı koruma altına almalılar. Uludağ milli park statüsüne geri dönmeli."

lgdlsdglgds.png

AdminAdmin