GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2023 21:32

Tüm Güneydoğu bu Akşam sokaklara döküldü

Son dakika... Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem... Özellikle Malatya'da trafik kilitlendi. Herkes sokaklarda. Uyarılar geliyor telefonlara yüklenilmemesi gerektiği yolunda uyarılar var. Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman'da da herkes sokaklarda. İlk deprem 5.2 büyüklüğünde oldu hemen üç dakika sonra bu kez 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yurt dışı deprem kaynakları ise depremi 5.6 ölçtü.

Tüm Güneydoğu bu Akşam sokaklara döküldü

AFAD'dan edinilen bilgiye göre, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk deprem 5.2 büyüklüğünde oldu hemen üç dakika sonra bu kez 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD'DAN KRİTİK UYARI!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Malatya'nın Battalgazi ilçesinde üç dakika arayla 5,2 ve 4,7 büyüklüğündeki iki deprem sonrası bölgedeki yurttaşlara uyarıda bulundu.

6 Şubat depremlerinin ardından bölgede 4,5 ve üzeri artçıların devam ettiği kaydedilen açıklamada yurttaşların bölgedeki ağır hasarlı yapılara kesinlikle girmemelerini, riskli binaların çevresinde bulunmamalarını ve resmi birimlerin uyarılarını dikkate almaları hatırlatıldı.

AFAD'ın açıklaması şu şekilde:

"6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgede 4.5 ve üzeri artçı depremler meydana gelmeye devam etmektedir.

Vatandaşlarımıza, bölgedeki ağır hasarlı yapılara kesinlikle girmemelerini, riskli binaların çevresinde bulunmamalarını ve resmi birimlerin uyarılarını dikkate almalarını önemle hatırlıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Malatya Büyükşehir Belediyesi:

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, Büyükşehir Belediyemiz; Yaşam Merkezi, Nikah Sarayı, Dede Korkut, Hürriyet Cafe, Maşti ve Semt Konaklarımız açık olacaktır, aynı zamanda tüm otobüsler ücretsiz hizmet verecektir.

AdminAdmin