İSTANBUL
Giriş Tarihi : 12-08-2023 01:01

İSKİ Genel Müdürü'nden su tasarrufu çağrısı

Afet boyutunda kuraklık olduğunu belirten İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, "Çok kurak bir dönem geçiyoruz. Bütün hemşerilerimizden İSKİ'nin su tasarrufu kampanyasına katkı yapmasını bekliyorum" dedi.

İSKİ Genel Müdürü'nden su tasarrufu çağrısı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Şafak Başa, İstanbullulara su tasarrufu çağrısı yaptı.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, Şile ilçesindeki "Atık Su, Yağmur Suyu ve Dere Islahı Yatırımlar Temel Atma Töreni"nde konuşma yapan Şafak Başa, afet boyutunda kuraklık yaşandığını belirtti.

İSKİ’nin su tasarrufu kampanyasına destek çağrısında bulunan Başa, "Çok kurak bir dönem geçiyoruz. Yani bütün bu yatırımları yaparken hakikaten sıcaklık rekorlarının kırıldığı, afet boyutunda bir kuraklık yaşıyoruz" diye konuştu.

"Bu noktada günlük su tüketimlerimiz 3,5 milyon metreküpe ulaştı" diyen Şafak Başa, "Bu vesileyle, Anadolu Yakası'nda çok sıkıntımız yok çok şükür, genel olarak Avrupa Yakası'nda biraz baraj doluluk oranlarımız düşük. O noktada bütün hemşerilerimizden İSKİ'nin yapmış olduğu su tasarrufu kampanyasına katkı yapmasını bekliyorum. Sadece bütün vatandaşlar yüzde 10 oranında tüketimlerini kıssalar, biz inşallah sorunsuz bir şekilde yağmurlu sezona atlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin