GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2023 13:20

Kavurucu sıcak bitti sanmayın... Dikkat beteri geliyor

Meteoroloji bir haftadır Türkiye'yi kavuran sıcak havanın yarın itibari ile son bulacağını duyurmuştu. Ancak 'hava serinleyecek, normale dönecek' diye beklemeyin.. Bu hafta yeni bir sıcak havanın etkisine gereceğiz.

Kavurucu sıcak bitti sanmayın... Dikkat beteri geliyor

Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgası İstanbul, Antalya ve Adana başta olmak üzere birçok kentimizi yaşanmaz hale çevirdi. Sıcak hava normale dönmeden yenisi başlayacak...

KANDİLLİ: SICAKLIK REKORU KIRILACAK

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, İstanbul'da sıcaklıkların rekor seviyelere ulaştığını ve önümüzdeki hafta tekrar artacağını söyledi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı, İstanbul'da sıcaklık artışını adım adım takip ediyor. Başkan Adil Tek, "22-23 Temmuz gibi tekrar sıcaklıklarda bir artış gözlüyoruz. Orada da sıcaklık rekorları veya egaleleri, aynı sıcaklık değerlerinin tekrarları görülebilir" dedi.

"İSTABUL'DA SICAKLIK 40 DERECEYİ AŞTI

"Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, İstanbul'da 40 derece sıcaklığın görüldüğünü belirterek "İstanbul'da en sıcak ilçeler Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir İstanbul'un en sıcak ilçeleri şu an için" diye konuştu.

BU TARİHLERE DİKKAT

Adil Tek, önümüzdeki hafta sıcaklıkların tekrar yükseleceğini belirterek "İstanbul için bugünden itibaren sıcaklıklarda 5-6 derece düşüşü gözleyeceğiz. Sıcaklıklar bugünden itibaren kademeli olarak düşecek. Mevsim normallerindeki değerlerine gelecek. Ama önümüzdeki hafta 22-23 Temmuz gibi tekrar sıcaklıklarda bir artış gözlüyoruz. Orada da sıcaklık rekorları veya egaleleri, aynı sıcaklık değerlerinin tekrarları görülebilir. Bunun sebebi Kuzey Afrika kökenli sıcak hava dalgasının akışı üzerimize doğru gelmeye başladı çarşambadan beri. Yarından sonra oradaki akışlar biraz daha yön değiştirecek. Kuzey'li akışlara bırakacak yerini. Kuzey'den gelen akışlarda sıcaklık değerlerini düşürmüş olacak. Yakınlarda da kuvvetli yağışlar yok. Bu sıcak hava devam edecek gözüküyor. Tabi ki yaz değerleri civarında. Bu hafta olduğu gibi önümüzdeki hafta da bir sıcak hava dalgası tekrar göreceğiz gibi gözüküyor." diye konuştu.

 

AdminAdmin